🏠

Kuidas maksta makseplatvormiga Stripe?

03.10.2019

Makseplatvorm Stripe on alates 10.09.2019 ametlikult Eestis toimiv. Ilmselt võib aina enam näha kohalikke e-poode või teenusepakkujaid, kellelt ostes tuleb maksmine sooritada mitte tuttavate pangalinkide kaudu, aga läbi Stripe’i./p>

Stripe on 2009. aastal loodud firma, mis pakub maksevõimalust online äridele. Kuigi hetkel asub peakontor Ameerikas, on firma juured Iirimaal. Nimelt on ettevõtte asutajateks iirlastest vennad Patrick ja John Collison.

See väike juhend on koostatud eesmärgiga, et maha võtta hirme, mis võivad tekkida seoses uue maksevõimalusega mõnes meie kohalikus e-poes.

Enne ostmist Internetist

  1. Veendu, et sinu deebet- või krediitkaardil on Visa või MasterCardi logo:Visa logo Mastercard logo
  2. Järgmisena tee kindlaks, et oled oma internetipangas lubanud internetiostud. Kui oled tihe internetist ostja, siis ilmselt on sul see aktiveeritud.
    Esmakordselt ostes, logi sisse enda internetipanka ja aktiveeri turvalised internetiostud. Midagi keerulist ei ole, juhendid leiad siit: LHV juhend, Swedbanki juhend, SEBi juhend.
    Kui neist siiski abi pole, pöördu vastava panga klienditoe poole.
  3. Pangakaardi vahetusel, kas selle aegumise või kaotsi mineku tõttu, tuleb internetiostud taas aktiveerida.

Makstes e-poes Stripe’iga

  1. E-poe Kassas või Checkout’is vali Stripe. Stripe makse e-poes Järgmiseks tuleb sisestada kaardi andmed vormi. Vorm võib olla selline: Nõutud andmed Stripe-vormis
  2. Card Number või kaardinumber—sisesta kaardi number, mille leiad pangakaardi esipoolelt, pildil nr 2: Swedbanki Mastercardi esipoolPilt Swedpanki lehelt
  3. Expiry Date või aegumise kuupäev—leiad samuti pangakaardi esipoolelt, pildil nr 3. Kuupäev on vormis kuu/aasta ehk 02/22 tähendab veebruar 2022. Swedbanki Mastercardi esipoolPilt Swedpanki lehelt
  4. Card Code (CVC või CVV) ehk 3-kohaline turvakood—asub pangakaardi tagakĂĽljel, pildil nr 3:Swedbanki Mastercardi tagakylgPilt Swedpanki lehelt
  5. LausegaSave payment information to my account for future purchases. pakub Stripe sulle võimalust kaardi andmed meelde jätta. Nüüd sõltub sinu mugavus vs turvalisuse seisukohast. Esimesel juhul sa teed linnukese sinna kasti, teisel juhul jätad tegemata ning sisestad iga kord andmed uuesti.
  6. Vajutades nupule maksa - läheb hetk aega ja sulle ilmub teade edukast ostust. Kuskile panka või Stripe'i keskkonda sisse logima ei pea.

Kuidas teada, et kaupluses saab maksta kasutades Stripe’?

Tavaliselt on e-poes maksevõimalused ära toodud:

  1. lehe kõige lõpus ehk jaluses, kui seal ilutseb ülalviidatud Visa ja MasterCardi logo, siis järelikult saad maksta.

    Selleks kasutatakse tavaliselt mõne makseplatvormi abi. Eestis kohalik on näiteks Maksekeskus ja EveryPay . Aga veel on kasutusel Paypal, Stripe, Paysera jm. Kui sa pole makseplatvormi nimest kuulnud, siis uuri tutvusringkonnast või guugelda.
  2. Maksevõimalused on üldjuhul ära toodud Müügitingimustes/Privaatsussätetes (Terms/Private Policy).

Kui oled ostu sooritamas otse eraisikult (välismaalt), siis ole ekstra veendunud, et isik eksisteerib ja sa oma kauba pärast maksmist ka kätte saad.


Tekkis kĂĽsimus - kirjuta!

2016